1. Головна
  2. »
  3. Вузли/запчастини
  4. » Задній ВВП

Задній вал відбору потужності на трактор

Наша компанія, як виробник сільськогосподарських тракторів популярних моделей, виробляє також необхідні вузли та комплектуючі. Зокрема, можна замовити задній ВВП на Т-16.

Вузол ВВП або вал відбору потужності передає обертання від двигуна на навісне обладнання, активний причіп або інші механізми, машини, що агрегатуються з трактором.

Особливості конструкції

Редуктор ВВП включає в себе провідну і ведену прямозубі співвісні шестерні, причому в них передбачені отвори для з'єднання зі шліцами хвостовиків. Ці хвостовики обертаються в шарикопідшипниках і фіксуються за допомогою стопорних кілець, що дозволяє виключити переміщення. Також в конструкцію входять осі, запресовані в корпусі редуктора.

Для включення і виключення вала відбору потужності передбачена муфта. Зупинка хвостовика здійснюється однодисковим гальмом. Передача потужності з валу на хвостовик відбувається наступним чином:

  • вал включається;
  • масло діє на поршень, завдяки чому дисковий пакет стискається;
  • приводний вал з'єднується з шестернями редуктора.

Коли ВВП вимикається, тиск падає, а поршень під впливом пружин займає вихідну позицію. Тим самим, приводний вал від'єднується від хвостовика і редуктора.

ВВП для різних моделей тракторів

Задній ВВП на тракторах може бути:

  • залежним, який припиняє обертання при виключенні зчеплення, тобто разом із зупинкою трактора; виходить, що при зупинці техніки його робочі органи не можуть бути приведені в рух;
  • незалежним, коли вал приводиться в обертання безпосередньо від коленвала двигуна, тобто може включатися і вимикатися як під час руху трактора, так і при його зупинці;
  • частково залежним, який не може вимикатися/включатися по ходу руху техніки, але буде спрацьовувати, коли трактор зупинений.

На трактор Т-16 встановлюється напівнезалежний вал відбору потужності. Швидкість обертання цього вал при номінальних парметрах становить 533 обороту в хвилину. Привід ВВП забезпечується безпосередньо від вала муфти зчеплення.

Редуктор ВВП на Т-150 також відноситься до напівнезалежних. Така конструкція дозволяє послідовно розганяти робочі органи трактора. а потім і сам агрегат. Крім того, зберігається можливість короткочасної зупинки шасі без виключення навісного обладнання. Перемикання передачі при роботі шасі також можна проводити без зупинки робочих органів.